Yalova Armutlu ilçesinde yükselen doğa ve kaplıca turizminin tüm unsurlarını içinde barındıran Armodies Termal Park’ta yapılan çalışmalarda artık proje neredeyse son aşamaya ulaşmış durumda. Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran, 13.04.2013 tarihinde temelini atarak başladıkları projenin neredeyse son aşamasına geldiklerini belirterek, “Ustalık eserimiz Armodies, doğa, sağlık ve termal turizmde ayrıcalıklarıyla, farklılıklarıyla, eşsiz donanımlarıyla mükemmel bir tesis olarak turizm sektörüne damga vuracaktır” dedi.

Yalova ilinin kaplıca diyarı Armutlu’da yükselen Armodies projesi, hem sağlık hem de turizmin tüm boyutlarını içinde barındırıyor. Yalova ilinin kaplıca diyarı Armutlu’da yükselen Armodies projesi, hem sağlık hem de turizmin tüm boyutlarını içinde barındırıyor. Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran, “Armodies, Kuran Grup’un yüzakı bir projedir, 7 yıldızlı hotel konseptindeki projemiz, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır” dedi.

 

Kuran Grup’un prestij projesi Armodies’te çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hafta sonlarında yoğun şekilde turların organize edildiği projede kaba inşaat tamamlanmış durumda. Hazırlanmış olan örnek dairenin organizasyonda gördüğü yoğun ilgi hasebiylede satışların %70′ lik dilimne ulaşılmış ve ödemesi biten tüm aileler tapularını almış durumda.

2014 Haziran ayında bitirilmesi planlanan, tüm kaba inşaatı tamamlanan projede tüm binanın elektrik tesisatları hazır, dairelerin tuğla duvar işçilikleri bitti, dairelerin tavan ve zemin işçilikleri tamamlanmak üzere.. Mobilya montajları ve spa katlarının kullanıma açılmasıyla Armutlu AB standartlarında bir tesise kavuşmuş oluyor. Her hafta yüzlerce ailenin giderek yerinde gördüğü ve lokasyonunu incelediği proje muhteşem özellikleriyle göz kamaştırıyor.

 

Deniz, sağlık ve kaplıca turizminin konsept projesi Armodies’te 16 bin m2’lik kapalı alan imalatının hepsini tamamlandığını, Kapalı alanların mekanik ve elektrik tesisatı bitirildiğini ve dış cephe giydirmesine başlandığını, Seramik ve mobilya imalatı da hızla gerçekleştirildiğini ifade eden Fatih Kuran, “Projenin en önemli özelliklerinden birisi, kişi başına düşen kapalı alanın 40 m2 olmasıdır. Avrupa standartlarındaki benzer projelerde bu alan 8 m2 ile sınırlı iken, bizim projemizde ise insanların ferah ve keyifli bir tatil yapmasını sağlayarak, çok önemli bir ayrıntıya imza atmış bulunuyoruz. Projemiz 2014 Haziran ayı itibariyle faaliyete geçecek olup, aile tatil köyü konseptini sunacak, en lüks, en ihtişamlı tesis olarak dikkat çekmektedir” açıklamasını yaptı.

Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran, projelerinin Kuran Grup’un ve turizm potansiyelinin yüz akı bir proje olduğunu belirterek, “Türkiye’nin doğa ve sağlık turizmindeki sergilediği tablo, gerçekten düşündürücüdür. Sağlık turizm cenneti olan ülkemizin bu noktada çok daha ileri bir boyuta geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Son yıllarda projelerle birlikte sağlık turizminin önemi ülkemizde yerli turistin de dikkatini çekmeye başlamıştır.

Şu anda biz kaplıca kaynaklarımızın maalesef yüzde 3’ünü kullanmaktayız. Dolayısıyla mevcut tesislerden yararlanacak aile sayısı çok azdır. Kaplıca kullanıcılarının talebi aileye özel kendi alanlarında kaplıcayı kullanabilecekleri, bay-bayan havuzların olduğu tesisler, yılın 12 ayı doluluk oranına ulaşmaktadır. Sektörde binlerce tesisin olması gerekirken, aileye yönelik tesislerin sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Sektördeki boşluğun doldurulması gerekmektedir” dedi.